Tarih Kas - 21 - 2012 Kategori:
Malzemeler
15 adet fındık 15 adet badem(tuzsuz veya çiğde olabilir) 8 adet cevizin içi 2 yemek kaşığı kelloggs, special,K 1 Yemek kaşığı yulaf ezmesi 1 Çay kaşığı tarçın 3 Yemek kaşığı dolu, dolu çiçek balı Sarmak için sterçfilm
Mutfak: Pişirme Süresi: 10,15 dakika Servis: 3,4 kişilik

 

Orta büyüklükteki bir kaseye kuru yemişleri bıçak yardımıyla iri olarak doğrayın. 2 yemek kaşığı kelloggsu  küçük  parçalara bölüp  ekleyin  yulaf   ezmesini koyun balı tarçınıda ekleyip iyice karıştırın. Stereçfilmden parçalar kopartıp yayın üzerlerine bir yemek kaşığı dolusu ballı kıtırınızdan koyun uzunlamasına yaydıktan sonra iki ucundan burun ve tabağa dizin bu işlemi harcınız bitene kadar yapın.Hazılladığınız ballı kıtırlarınızı buzdolabının buzluğunda 1 saat kadar sertleşmeye bırakın, sertleşen ballı kıtırlarınızı yiyeceğiniz zaman ikram edebilirsiniz kalan kıtırlarınızı buzlukta tutun, dışarıda kalınca yumuşayabilir.

 

Ağız tadıyla yemeniz dileklerimle afiyet olsun.

 

Not: Ballı kıtırı çok severek yiyeceğinizi umuyorum gerçekten kendinizin, eşinizin ve çocuklarınızın yiyebileceği sağlıklı bir tatlı misafirlerinize de ikram edebileceğiniz güzel ve değişik bir tat. Tatlı yemek isteyipte kilo almaktan korkanlar için tatlı ihtiyacını karşılayacak ideal ve sağlıklı bir tat. Tavsiye ederim.

 

Yemek: Yiyecek Türü:

Yorum yazın


Yeni Tarifler

Tramisu

Tarih Mar - 8 - 2015

0 Yorum

Hamsi Buğulama

Tarih Şub - 15 - 2015

0 Yorum

Portakallı Helva

Tarih Oca - 11 - 2015

0 Yorum

Kış çorbası,

Tarih Oca - 6 - 2015

0 Yorum