Tarih Eki - 20 - 2012 Kategori:
Malzemeler
500 gr kabuğu soyulmuş karides (dondurulmuşta olabilir), 2 adet portakal, 1 adet limon, 1 çay bardağı zeytin yağ, 1 tatlı kaşığı tuz. Süslemek için kıvırcık, roka, maydonoz ve parpulanmış kırmızı biber.
Mutfak: Pişirme Süresi: 15 dakika Servis: 3 kişilik

Taze olması çok önemli, karidesleri haşlayıp kabuklarını soyun, ya da dondurulmuş karidesleri haşlayıp pişirin, iyice süzdükten sonra salata kasesine alın, diğer tarafta 1 adet portakalın ve limonun kabuğunu rendeleyip suyunu sıkın ve bir kaba koyun zeytin yağını tuzunu da katıp iyice karıştırı.
1. hazırladığınız sostan biraz ayırdıktan sonra kalanını karideslerin üzerine gezdirip salata kaşığıyla parçalamadan karıştırın, 1o-15 dakika sosunun çekmesini bekleyin, başka bir salata servis tabağına marulları tabağa yerleştirin, dinlendirdiğiniz karidesleri tabağa marulların üzerine alın ve diğer yeşilliklerle şüsleyin.

Ayırdığınız sostan yeşilliklerin üzerlerine gezdirin ve diğer portakalı yuvarlak dilimler halinde keserek salatanızın üzerine yerleştirin aralarınada kırmızı parpulanmış biberlerle renk vererek servis yapabilirsiniz

Ağız tadıyla yemeniz dileklerimle afiyet olsun.

 

 

Yorum yazın


Yeni Tarifler

Tramisu

Tarih Mar - 8 - 2015

0 Yorum

Hamsi Buğulama

Tarih Şub - 15 - 2015

0 Yorum

Portakallı Helva

Tarih Oca - 11 - 2015

0 Yorum

Kış çorbası,

Tarih Oca - 6 - 2015

0 Yorum